Telewizja internetowa – zalety

Chcesz oglądać ulubione seriale telewizyjne, mimo że przegapiłeś ich emisje? Czy chcesz zatrzymać film w dowolnym momencie, aby zrobić coś pilnego? Czy zachować to na później? Wybrać dubbing i napisy w różnych językach? Ustawić kanały według własnych zainteresowań? Jeśli tak, to dla ciebie wybór jest jasny – interaktywna telewizja internetowa  

telewizor photo

Co to jest telewizja interaktywna?

Internet Protocol Television, w skrócie IPTV, jest najnowocześniejszym procesem nadawania programów telewizyjnych przez Internet. Sygnał większości kanałów telewizyjnych jest odbierany bezpośrednio z ich studiów, co zapewnia dużą wydajność i wyjątkowo wysoką jakość obrazu i dźwięku, znacznie wyższą w porównaniu do telewizji satelitarnej lub kablowej. IPTV jest oglądane przez dodatkowy dekoder STB na wszystkich typach i modelach telewizorów. Sygnał dociera do urządzenia STB za pośrednictwem kabla FTP (LAN) z terminala sieci optycznej (ONT) do domu lub biura klienta. Nie ma tu wzmacniaczy ani innych aktywnych urządzeń, więc nic nie wpływa na spójność ani jakość sygnału. Krótko mówiąc, IPTV oferuje znacznie wygodniejsze funkcje i znacznie lepsze wrażenia użytkownika w porównaniu do znanych dotychczas technologii nadawania telewizyjnego. Moc IPTV polega na bezpośredniej interakcji z telewizorem i na nowych, super wygodnych funkcjach dla użytkowników. Oto największe zalety telewizji interaktywnej w stosunku do telewizji kablowej, satelitarnej i wszystkich innych.

Zalety telewizji interaktywnej pod względem wydajności i jakości obrazu

Zarówno w cyfrowej telewizji kablowej, jak i satelitarnej sygnał dla wszystkich kanałów telewizyjnych jest wysyłany jednocześnie, a użytkownik wybiera program, który ma być widoczny na ekranie monitora. Jednak w IPTV sygnał jest podawany zgodnie z konkretnym wyborem użytkownika i dlatego koncentruje się na jednym kanale telewizyjnym. W ten sposób technologia staje się bardziej wydajna i zapewnia znacznie lepszą jakość transmisji sygnału oraz bardziej realistyczny obraz na ekranie.

Telewizja internetowa – zalety

Możesz przewijać zawartość nadawaną na kanale telewizyjnym (i przesyłać dalej, gdy już powróciłeś i zacząłeś ją oglądać) oraz wstrzymywać i wykonywać nieoczekiwane i pilne zadania. Dzięki temu możesz w dowolnym momencie zatrzymać filmy za darmo online, wykonać czynności, które musisz i powrócić do oglądania w tym samym miejscu. Kto nie chce skorzystać z wygody posiadania bogatej biblioteki wideo z dużym wyborem, z której można odtwarzać filmy za darmo? Dzięki interaktywnej telewizji masz również dostęp do archiwum telewizyjnego zawierającego wcześniej nagrane produkcje na kanałach telewizyjnych sprzed tygodnia. Oprócz tego masz dostęp do praktycznego przewodnika po programach telewizyjnych. Dzięki niemu możesz wygodnie i łatwo zobaczyć na ekranie listę kanałów telewizyjnych i ich programów przez kilka dni tam i z powrotem. Masz również dodatkowe informacje dla każdej sekcji, filmu lub serii, posortowane według gatunku. Ze względu na obecność „obrazu w obrazie” możesz zobaczyć, co jest nadawane na innych kanałach podczas oglądania programu. Tutaj możesz także poprosić o nagranie czegoś interesującego, poprosić o przypomnienie, lub wykonać funkcję „Kontrola rodzicielska”.